» Základní informace

 Základní údaje
Rok založení 1896
Sídlo sboru SVRATOUCH
Okrsek Krouna
Členů sboru (k datu VVH 2011) 99
Starosta sboru Sáblík Roman
Místostarosta sboru Kalous Martin


mapka


 
» Výroční valná hromada SDH Svratouch - 26.11.2011

prapor

Dne 26.11.2011 proběhla v zasedací místnosti kulturního domu ve Svratouchu Výroční valná hromada Sboru dobrovonlých hasičů Svratouch. Byla zde zhodnocena činnost sboru v uplynulém roce a přednesen plán činnosti na rok 2012. Tradiční součástí VVH je také udělování ocenění za aktivitu a věrnost našich členů.

Kompletní zápis z VVH si můžete přečíst v pokračování tohoto článku ...


Celý článek ...
( Článek vložil: Admin | Datum: 04. 12. 2011 | Rubrika: Informace | Přečteno 4448 x | Komentáře )
» Výroční valná hromada SDH Svratouch - 27.11.2010

Dne 27.11.2010 proběhla v restauraci "U Kořínků" ve Svratouchu Výroční valná hromada (VVH) Sboru dobrovonlých hasičů Svratouch, kde byla zhodnocena činnost sboru za uplynulé období, představen plán činnosti na rok 2011 a udělena ocenění za aktivitu a věrnost našich členů ...

Kompletní zápis z VVH si můžete přečíst v pokračování tohoto článku ...


Celý článek ...
( Článek vložil: Admin | Datum: 06. 12. 2010 | Rubrika: Informace | Přečteno 3624 x | Komentáře )
» Zápis z Výroční valné hromady SDH Svratouch za rok 2009

Obrazek V letošním roce došlo u našeho sboru ke zvolení nového starosty. Namísto Františka Sochy, který požádal o uvolnění z funkce, byl na počátku roku zvolen Roman Sáblík.

SDH Svratouch i touto cestou děkuje bratru Františku Sochovi za jeho dlouholetou obětavou činnost ve funkci starosty sboru.

Kompletní zápis z VVH si můžete přečíst v pokračování tohoto článku ...


Celý článek ...
( Článek vložil: Admin | Datum: 30. 11. 2009 | Rubrika: Informace | Přečteno 4045 x | Komentáře )
» Zpráva o činnosti sboru za rok 2008

Vážení a milí hosté, bratři a sestry

    Je mojí milou povinností přivítat Vás na dnešní výroční valné hromadě Sboru dobrovolných hasičů ve Svratouchu a přednést zprávu o činnosti sboru za uplynulé období.
    V letošním osmičkovém roce, kdy si naše země připoměla hned několik významných výročí, která se k tomuto roku váží a ve kterém bylo jistě nejvíce významné výročí založení samostatného Československa, nelze nevzpomenout na prvního prezidenta a nejvýznamější osobnost našich novodobých dějin prof. T.G.Masaryka a na jeho vztah k činnosti dobrovolných hasičů.
    Prezident Masaryk ve svém projevu na sjezdu československého hasičstva v roce 1925 charakterizoval dobrovolné hasiče těmito slovy: "Sleduji a oceňuji záslužnou a nezjištnou práci dobrovolného hasičstva a jeho obětavá činnost je mi dobře známa. Hasičstvo dokazuje svými skutky a činy lásku k bližnímu a zároveň vysokou mravní hodnotu svých ideálů".
    A my, kteří jsme již několikátou generací pokračovatelů dobrovolnýc hasičů z tohoto historického roku, můžeme bez nadsázky říci, že tato myšlenka navzdory změnám politických režimů, změnám vlád a politických stran přetrvává a odměnou ta toto je nejvyšší stupeň hodnocení důvěry spoluobčanů, kterou vyjadřují v průzkumech veřejného mínění, ve kterých jsou dobrovolní hasiči vždy na čelním místě.
    O tom, jak vlastní hasičská činnost sborů dobrovolných hasičů v dnešním rozvinutém IZS je či není náročná, není třeba vést diskuze a my, kteří jsme u hasičů prožili již větší část svého života, můžeme toto jenom potvrdit. Víme jakou péči vyžaduje příprava techniky a všech technických prostředků tak, aby byly připraveny vždy když je potřeba i jakou přípravu musí prodělat členové sboru zařazení do jednotek, včetně ověření zdravotní způsobilosti k výkonu této služby, a toto všechno vykonávají ve svém volném čase, mimo svoje povolání. Aby to mohli dělat tak dobře jak to dělají, je potřeba mít tu hasičinu v krvi a jenom díky těmto lidem hasičská myšlenka nekončí, ale přetrvává generace.


Celý článek ...
( Článek vložil: Admin | Datum: 30. 11. 2008 | Rubrika: Informace | Přečteno 5018 x | Komentáře )
  Celkem přízpěvků: 5


Kopírování a používání materálů a fotografií z těchto stránek povoleno pouze se souhlasem SDH Svratouch ...

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL
Tento web využívá redakční sytém phpRS