» 4. Mistrovství ČR v disciplínách TFA - Olomouc

Obrazek 22.září se v Olomouci uskutečnilo již čtvrté mistrovství ČR v disciplínách TFA.

Samozřejmě zde nechyběl ani náš Franta Hegr, který s časem 5:05 obsadil 44.místo. Reprezentace HZS Pardubického kraje ve složení Tomáš Lehký a Karel Hlava z Ústí nad Orlicí, dále František Hegr a Martin Trojan z Chrudimi a Štěpán Heger ze Svitav obsadila 9.příčku...Trasa náročného závodu byla pro všechny závodníky stejná. Po startu každý soutěžící musel uchopit dvě dvojité nezavodněné hadice B s proudnicemi, roztáhnul je na 40 m a poté odložil na metu. Dále provedl 60 úderů kladivem na trenažéru, cestou zpět směrem ke startu musel překonat dvoumetrovou bariéru, poté transportoval 80 kg figurínu směrem k lešeňové konstrukci, kde po odložení figuríny vystoupil po pevném žebříku na konstrukci a vytáhl 20 kg závaží lanem. Úplný závěr soutěže spočíval v tom, že po všech těchto náročných disciplínách museli závodníci vyběhnout do 18. patra výškové budovy. Všechny disciplíny museli hasiči zvládnout bez přestávky a v plné zásahové výstroji. Jedná se o soutěž v níž jednotlivé disciplíny nejblíže přibližují zásahovou činnost.
Soutěžní tra byla postavena paralelně pro současný start dvou závodníků. Hodnoceny byly kategorie jednotlivců do 40 let, nad 40 let a kategorie družstev

V konkurenci přibližně 98 závodníků (17 družstev) z České republiky, ale také hasičů z Polska a Slovenska se představilo i družstvo hasičů z Pardubického kraje ve složení Tomáš Lehký a Karel Hlava z Ústí nad Orlicí, dále František Hegr a Martin Trojan z Chrudimi a Štěpán Heger ze Svitav. Letošní držitel titulu ´Mistr světa v disciplínách TFA´ Lukáš Novák nemohl pro nemoc na mistrovství republiky startovat.
Pětičlenné družstvo hasičů z našeho kraje se umístilo na devátém místě.

V kategorii jednotlivců do 40 let byl nejlepší závodník Tomáš Lehký, který se umístil s časem 3,52 minut na 4. místě, na 26. místě skončil s časem 4,30 minut Martin Trojan, František Hegr se umístil s časem 5,05 minut na 44. místě a s časem 5,25 minut se na 56. místě umístil Štěpán Heger. V kategorii nad 40 let se na 9. místě umístil s časem 5,44 minut Karel Hlava.

 

Tisková zpráva HZS Pardubického Kraje

 

Další fotky si můžete prohlédnout v naší Fotogelerii >>ZDE<< ...  za jejich poskytnutí patří dík F.H. ...


Nevyužíváte Facebook? .. klikněte >> ZDE << pro přepnutí na původní systém komentářů.
( Článek vložil: Admin | Datum: 29. 09. 2009 | Rubrika: Sportovní aktivity | Přečteno 2524 x )

Kopírování a používání materálů a fotografií z těchto stránek povoleno pouze se souhlasem SDH Svratouch ...

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL
Tento web využívá redakční sytém phpRS