» Hry bez hranic - Křižánky (5.7.2009)

ObrazekV neděli 5.července se na hřišti na Křižánkách uskutečnil 1. ročník soutěžního dne nazvaného HRY BEZ HRANIC. Ten, kdo si pamatuje stejnojmenné a velmi úspěšné soutěže pořádané před lety po celé Evropě, si lehce dovede představit o co v tomto klání šlo - krátce řečeno: nejrůznější bláznivé úkoly a spousta legrace.

Této soutěže se zůčastnil i tým za obec Svratouch. Našimi soupeři byla dvě družstva z Křižánek (mladí a staří), Kadov a Herálec. Ráno před odjezdem to vypadalo na nejhorší možné počasí - hustě pršelo, ale nakonec byl krásný slunečný den ...Soutěž, o jejiž uspořádání se zasloužil Svaz žen Křižánky, se odehrávala na hřišti u křižáneckého Výletiště. Již od začátku zde panovala skvělá nálada a o spokojenost nás, našich žaludků, ledvin a jater se zde starala velká spousta šikovných lidí.

Nyní již k samotné soutěži. Ta se skládala ze sedmi disciplín, za které družstva obdržela 5 až 1 bod podle umístění. Každý tým měl navíc k dispozici jednoho žolíka, který bodový zisk z disciplíny, na kterou byl vsazen, násobil dvěma. Za každou obec soutěžilo družstvo s osmi členy (4 holky a 4 kluci) + rozhodčí.

První disciplína - štafetový běh dvojic po překážkové dráze

Jeden z dvojice měl zavázané oči a navigátor ho navigoval přez překážky. Na dráze bylo nutno nejprve projít slalom z kuželů, poté navigovat slepce k 30cm vysoké překážce, kterou bylo nutno překročit bez shození laťky, dalším úkolem bylo prolezení obručí mezi židlemi a nakonec oběhnutí koncového kuželu. Odtud následoval sprint do cíle a předání štafety další dvojici ...

image image image image

Zde jsme startovali hned v prvním kole, takže nebylo možné se podívat na chyby soupeřů. Nakonec z toho bylo třetí místo.

 

Druhá disciplína - stavění stanu

Zde bylo výhodné vylosovat si vyšší číslo, aby byla možnost okouknout stan ještě před startem. To se nám nakonec podařilo - vylosovali jsme si číslo 3. Úkol probíhal ve dvou částech. Děvčata měla za úkol postavit stan a vlézt do něj - čas se měřil do zapnutí zipu. Kluci potom měli za úkol stan zbourat a zabalit do obalu. 

image image image

Tato disciplína se nám velmi povedla. Holky postavily stan za 2 minuty a 18 vteřin, což byl jasně nejlepší čas. My jsme potom stan rozebrali ve velmi slušném čase a naonec z toho bylo 2 místo za Kadovem, který si ale vsadil žolíka.

 

Třetí disciplína - pojídání párků

Disciplína spočívala v tom, sníst co nejvíce párků za dvě a půl minuty Pro každý tým jich bylo připraveno 50 + mnoho dalších v zásobě.  

image image image

Na tuhle disciplínu jsme si hodně věřili a i pořadatelé nás pasovali do role favoritů. Logicky šel do hry náš žolík. Ovšem ihned s prvním zakousnutím se do párku následovalo vystřízlivění a tvrdý boj s každým soustem až do konce. I tak z toho bylo po boji dělené první místo a maximální možný bodový zisk, žolíkem násobený na 10 ...

 

Čtvrtá disciplína - všení prádla v abecedním pořadí

Před začátkem disciplíny přečetl rozhodčí správné pojmenování kusů oblečení. Každé družstvo poté dostalo koš s prádlem a to bylo nutno pověsit ve správném směru podle abecedy - každý kus dvěma kolíčky. Každý člen družstva věšel jeden kus a poté předával u koše štafetu dalšímu.

image image

I v této disciplíně se nám velmi dařilo. Tentokrát hrály v náš neprospěch snad setiny a tak z toho bylo těsné druhé místo ...

 

Pátá disciplína - kvíz

Kvíz měl 31 otázkami prověřit naše znalosti týkající se Kraje Vysočina. Na výběr byly vždy dvě odpovědi a čas na rozmyšlenou 10 vteřin. Po uplynutí časového limitu odpovídala všechna družstva zvednutím tabulky s příslušným písmenem.

image image

Tato disciplína ukázala, že naše drobná nevýhoda spočívající v příslušnosti do jiného kraje vůbec nehraje roli a většinu odpovědí jsme věděli ještě před nabídkou možností. Sice jsme se připravili o jeden bod zvednutím špatné tabulky u jedné z odpovědí, ale nakonec jsme společně se starou gardou z Křižánek obsadili první místo s 28 body ...

 

Šestá disciplína - vytvoření mumie z toaletního papíru

V tomto úkolu šlo o to vytvořit z jednoho člena týmu pomocí toaletního papíru mumii. Zvlášť byl bodován čas a zvlášť množství spotřebovaného papíru. V případě rovnosti bodů rozhodovala estetická stránka provedení.

image image

Zde se nám ze začátku příliš nedařilo, ale nakonec to dopadlo nad očekávání. Čas byl sice jeden z nejpomalejších, ale na mumii nám stačilo jen 1,5 ruličky toaleťáku. To bylo bezkonkurenčně nejméně a katapultovalo nás to na dělené první místo. Zde však přišlo na řadu ono pomocné kritérium estetiky a soupeř měl mumii mnohem hezčí. Bylo z toho tedy druhé místo.

 

Sedmá disciplína - pantomima

Poslední disciplína soutěže. Úkolem vybraného člena týmu bylo pantomimou vyjádřit povolání vylosované z klobouku. Zbytek týmu hádal o jaké povolání se jedná.

image image

Tato disciplína se nám krutě nevyvedla. Hned při prvním losování jsme obdrželi nejobtížnější možné zadání a jeho uhodnutí nám zabralo 27 vteřin. Druhé už bylo jednoduché, ale stejně z toho bylo beznadějně poslední místo s časem přes půl minuty - přičemž vítěz měl celkový čas pod 10 vteřin ...

 

Po této disciplíně následovalo sčítání výsledků. Věděli jsme, že na celkové vítězství musíme v poslední soutěži skončit lepší než poslední a to se nám nepodařilo. Za disciplínu jsme získali jeden bod, družstvo omladiny z Křižánek vsadilo žolíka a plným ziskem náš bodový účet dorovnalo. Na řadu tak musel přijít rozstřel.

Ten spočíval ve vypití půllitru piva v co nejkratším čase. Kdo první odhodil prázdný kelímek získal pro svoje družstvo první místo. Za naše družstvo jsme nominovali nejzdatnějšího norka Libora. Ten ale měl velmi těžkého soupeře a o jednu vteřinu prohrál.

V týmu zavládlo velké zklamání, ale během několika minut nás to přešlo a společně jsme si při vyhlášení došli pro ceny za celkové druhé místo.

image image image

 

Závěrem patří velký dík všem organizátorům za pozvání a vzornou péči o nás i naše žaludky, všem členům družstva (hasičům i nehasičům) za jejich účast na tého soutěži, starostovi naší obce za to, že nás celou soutěž mocně povzbuzoval a zaplatil za nás nemalou útratu, Ondrovi za to, že nám celou soutěž zdokumentoval a samozřejmě všem obyvatelům Svratoucha, kteří nás přijeli na Křižánky podpořit.

 

Fotogalerii z této vydařené akce naleznete >>ZDE<<

Video z celé akce připravujeme ...


Nevyužíváte Facebook? .. klikněte >> ZDE << pro přepnutí na původní systém komentářů.
( Článek vložil: Admin | Datum: 05. 07. 2009 | Rubrika: Sportovní aktivity | Přečteno 3546 x )

Kopírování a používání materálů a fotografií z těchto stránek povoleno pouze se souhlasem SDH Svratouch ...

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL
Tento web využívá redakční sytém phpRS