» Požár chaty ve Svratce (5.5.2012)

5.května - úder blesku způsobil požár chaty ve Svratce v lese "U sloupku". Na místo byly povolány čtyři jednotky hasičů. Chata se nacházela na obtížně přístupném místě v lese, cca 200m od silnice směrem na Herálec. Při příjezdu prvních jednotek na místo události byl již požár rozšířen na velkou část objektu.

Na likvidaci požáru bylo použito několik vodních proudů. Silně podmáčený terén neumožňoval dopravu vody pomocí cisteren a tak musela být zřízena dodávka vody pomocí čerpadel z nedalekého potoka. Požár se podařilo lokalizovat ve 22.13, zcela zlikvidován byl o hodinu později. Hasiči následně rozebrali požárem zasažené části konstrukce objektu. Zásah byl ukončen 23.33 a dozor nad požářištěm byl předán JSDH Svratka.

Škoda na majetku byla vyčíslena předběžně na 400.000 kč.

Vyhlášení poplachu: 20:30 hod
Návrat na základnu: 00:30 hod

Zasahující jednotky: HZS PS Žďár nad Sázavou, JSDH Svratka, Svratouch, Herálec

foto: S.Paseka - Hasiči Svratouch