» TA Mitsubishi L200 "Micinka" - volací znak PCR762

Obrazek Nejnovější přírůstek do našeho vozového parku. Terénní automobil Mitsubishi L200 byl pořízen již v roce 2008. Na konci roku 2009 byla firmou THT Polička provedena vestavba hasičského vybavení a 30.prosince 2009 bylo vozidlo oficiálně předáno obyvatelům obce Svratouch a do užívání naší jednotce. Ve výjezdu je zařazeno od 1.1.2010 ... 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10


Naše obec leží v kopcovitém terénu na severní straně Žďárských vrchů. Zejména v zimních měsících jsou mnohá místa v okolí s těžkou technikou obtížně dostupná a dojezdový čas jednotek se tím velmi prodlužuje.
Proto byl pro potřeby naší jednotky pořízen a vybaven lehký terénní automobil Mitsubishi L200 určený zejména k provedení prvního rychlého zásahu, ale také k technickým zásahům.

Vestavbu hasičského vybavení provedla firma THT Polička. Největší prostor na výsuvném platě zabírá rychlozásahové vysokotlaké hasící zařízení s nádrží o objemu 125 litrů. Dále je zde umístěna dýchací technika, vybavení pro technické zásahy, vybavení pro práci ve výškách, zdravotnické vybavení a další . Ostatní prostředky jsou mimo plata umístěny také v úložných boxech po stranách korby - vše je uloženo s maximální mírou využití prostoru, ale zároveň přehledně. Automobil je také vybaven elektrickým lanovým 1,5t navijákem.

Zvukové výstražné zařízení a zábleskovou světelnou rampu doplňují dvojice modrých LED světel na přední masce a na vnitřní straně horních výklopných dveří korby (zadní dvojice byla nainstalována proto, že otevřené výklopné dveře při pohledu zezadu zakrývají světelnou rampu). Prostor plata a korby je osvětlen dvojicí bílých LED světel. Viditelnost vozidla je zvýšena reflexními polepy 3M zejména zezadu a na bocích vozidla..

Mitsubishi L200
Pick-up v provedení Double-Cab pro osádku 1+4 je osazen turbo dieselovým motorem. Převodovka je manuální 5-ti stupňová. Poháněné jsou volitelně jedna nebo obě nápravy. Celková hmotnost vozidla je 2830 kg.

Vybavení
    -  Vysokotlaké hasicí zařízení

  • Max. Tlak 250 Bar / provozní 160 Bar
  • průtok 15 litrů/min
  • 30m hadice na bubnu
  • výměnné trysky
  • nádrž na vodu 125 litrů

    -  Hasicí přístroje - práškový + sněhový
    -  Hydrantový nástavec + přechod 52/25 na hadici D
    -  Hydrantový klíč
    -  Hadice D 2x20m
    -  Kombinovaná proudnice D
    -  2x Dýchací přístroj Saturn S5 + maska CM5
    -  VRVN
    -  Teleskopický žebřík 3m
    -  2x páčidlo
    -  Lopata + koště (skládací)
    -  Sekero-motyka
    -  Kufr s nářadím
    -  Nářadí na vnikání do uzavřených prostor
    -  Motorová řetězová pila Husqvarna + lesnická lopatka
    -  Kanystry s PHM (čerpadlo + mot.pila)
    -  Polohovací pásy ALPIN-BUPEX, statické lano 30m, karabiny
    -  Zdravotnická brašna II
    -  Sorbent SPILKLEEN
    -  2x řezač pásů
    -  2x ruční svílilna
    -  Naviják 1,5t + příslušenství

Do budoucna jsou v plánu ještě některé drobné úpravy a doplnění vybavení. Ty jsou ovšem závislé na tom, jaké finanční prostředky se nám podaří zajistit.

Jsou to zejména:
    -  Přední ochranný rám na vozidlo
    -  Silnější lanový naviják namísto stávajícího 1,5t
    -  Do vybavení chceme doplnit motorovou rozbrušovací pilu

Samotný automobil byl pořízen již v roce 2008, ale zástavba vybavení byla provedena až v roce následujícím. Dokončený automobil byl dodán týden před vánočními svátky a 30.prosince 2009 byl zástupci Pardubického kraje a firmy THT Polička při malé slavnosti oficiálně předán občanům obce Svratouch a do užívání naší jednotce.

Na financování projektu se vedle vlastních zdrojů obce Svratouch nemalou měrou podílel Pardubický kraj, který poskytl v roce 2008 dotaci v hodnotě 200.000 Kč na nákup vozidla a v roce 2009 dotaci v hodnotě 100.000 Kč na nákup vybavení. Obec Svratouch do projektu vložila celkem 195.000 Kč. Celková částka za nákup vozidla a vybavení tedy činí 495.000 Kč

Od 1.1.2010 je tento automobil zařazen do výjezdu a připraven k plnění úkolů.


Nevyužíváte Facebook? .. klikněte >> ZDE << pro přepnutí na původní systém komentářů.
( Článek vložil: Admin | Datum: 06. 01. 2010 | Rubrika: Technika | Přečteno 4940 x )

Kopírování a používání materálů a fotografií z těchto stránek povoleno pouze se souhlasem SDH Svratouch ...

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL
Tento web využívá redakční sytém phpRS